„Wielość rzeczywistości”. O nas i muzeum

„Wielość rzeczywistości. O nas i muzeum” to niezwykła, eksperymentalna wystawa przygotowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach projektu badawczego „Wielość rzeczywistości”.

Wystawę współtworzą jej odbiorcy, których zapraszamy w fascynującą podróż po wszystkich zmysłach ludzkiego odczuwania świata. Każdy z uczestników wystawy będzie mógł aktywnie wykreować własną ścieżkę zwiedzania i pozostawić swój ślad poprzez przedmiot warty – Państwa zdaniem – uwagi.

Inspirując się estetyką modernizmu i koncepcją Leona Chwistka „Wielość rzeczywistości” stworzyliśmy przestrzeń również do wymiany zdań i doświadczeń o naszej obecności w muzeum. Swój punkt widzenia można przedstawić w dowolnym miejscu ekspozycji. Wybór obszaru działań pozostawiamy naszym gościom.

Zebrane refleksje i wypowiedzi będą ważnym punktem wyjścia do przygotowania nas do oficjalnego otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zapraszamy do współtworzenia wystawy i rozmowy o ważnych dla nas sprawach. Czekamy na każdego, kto ma ochotę podzielić się refleksją o sobie i otaczającym go świecie w jednym z 5 miejsc prezentowania naszej mobilnej wystawy (lista miejsc poniżej).

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie i wystawie zapraszamy 28 września o 12.00 na wernisaż i spotkanie z dyrekcją Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz realizatorami projektu do Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim, ul. Generała Sosnkowskiego 4 (100 m od stacji PKP Mińsk Mazowiecki).

W wystawie będzie można uczestniczyć:

7-14 września – Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku

14-21 września – Gminne Centrum Kultury w Okuniewie

28 września – 5 października – Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim

5-12 października – Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

12-19 października – Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

koncepcja projektu: Janusz Byszewski
kurator wystawy: Beata Nessel-Łukasik
grafik: Mariusz Libel

Partnerzy:

Kontakt dla mediów: Agnieszka Uścińska, tel. 600 358 517, e-mail: agnieszkauscinska@wp.pl
Materiały prasowe do pobrania: nota prasowa, logotyp, plakat b1, plakat 15×15