Wspólne Czwartki. Co ty pleciesz? Ogrodowe pogawędki

Kiedy: 11 maja 2023 r. (czwartek)
Gdzie: ogród historyczny Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 2,5 godziny
Wydarzenie bezpłatne (liczba miejsc ograniczona). Zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów.

Już w maju zapraszamy do uczestnictwa w nowym cyklu wydarzeń muzealnych, kierowanym do odbiorców dorosłych. Spotkania w ramach oferty rozpoczniemy od Wspólnego Czwartku, który spędzimy w naszym ogrodzie historycznym. Podczas spaceru spojrzymy na ogród Piłsudskich z nieco innej perspektywy. Porozmawiamy o sekretach „milusińskiej puszczy” oraz wiosennych tradycjach, związanych z ogrodnictwem. Będzie to czas na odpoczynek i wspólne doświadczanie naszego ogrodu. Chcemy, aby spotkanie było okazją do przyjemnego spędzenia czasu na łonie natury oraz przestrzenią do rozmów i bliższego poznania. A najlepszym na to sposobem jest połączenie pogawędek z rękodziełem! Dlatego na najbliższym Wspólnym Czwartku poznamy także tajniki sztuki florystycznej i będziemy tworzyć piękne, wiosenne wianki ozdobne.

Jeśli masz ochotę na chwilę relaksu w środku tygodnia, pracujesz na drugą zmianę, jesteś studentem/studentką, rodzicem maluszka lub seniorem/seniorką – to spotkanie jest właśnie dla Ciebie!

Spotkanie realizowane jest w ramach cyklu Wspólne czwartki. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca. W razie niepogody warsztaty zostaną zrealizowane w Willi Bzów.

Warsztaty poprowadzą Agata Augustynowicz i Julia Janowska, pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.