Wspólne soboty. RÓŻne ogrodu oblicza: malujemy na jedwabiu

Kiedy: 26 sierpnia 2023 r. (sobota)
Godzina: 12.00
Gdzie: sala edukacyjna „Łódź” (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 3 godziny
Zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów.

Wydarzenie bezpłatne (liczba miejsc ograniczona)

Ostatnie wakacyjne spotkanie pod hasłem „RÓŻne ogrodu oblicza” poświęcone będzie wyjątkowej aktywności artystycznej – malowaniu na jedwabiu. Anna Michniewicz wprowadzi nas w tajniki tej sztuki, abyśmy wspólnie stworzyli oryginalne jedwabne obrazy lub apaszki. Porozmawiamy też o tradycjach, związanych z jedwabnictwem, sięgających czasów międzywojnia. W Sulejówku również przyczyniano się do rozwoju jedwabnictwa, między innymi dzięki hodowli morw. To właśnie ich liście stanowią podstawowe pożywienie dla jedwabników. Drzewa rosnące w naszym ogrodzie historycznym nawiązują do modnej w dwudziestoleciu międzywojennym uprawy morwy na potrzeby produkcji jedwabiu. W takie działania była zaangażowana także Aleksandra Piłsudska.

Warsztaty pod hasłem „RÓŻne ogrodu oblicza” poprowadzi Anna Michniewicz – artystka zajmująca się tkaniną eksperymentalną i artystyczną, malowaniem na jedwabiu i malarstwem ściennym.

Spotkanie realizowane jest w ramach cyklu „Wspólne soboty”. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdą przedostatnią sobotę miesiąca (w sierpniu wyjątkowo jest to ostatnia sobota miesiąca).