Wystawa czasowa w Willi Bzów

W dwudziestoleciu międzywojennym fotografia stała się popularna, ale nie była jeszcze powszechna. W Sulejówku aparat fotograficzny był wciąż rzadkością i tylko kilka rodzin stać było na uwiecznianie swoich najbliższych. Jednym z posiadaczy sprzętu fotograficznego był Romuald Makarewicz.

W okresie pobytu w Sulejówku, Romuald zrobił i wywołał niezliczoną liczbę zdjęć. Uwieczniał rodzinę i przyjaciół, ale również budynki, ulice i pejzaże. Nierzadko fotografował seriami, pieczołowicie ustawiając najbliższych i aranżując przedstawioną scenerię. Swoimi zdjęciami opowiadał historie. Nie był zawodowym fotografem, ale stworzył największą znaną nam kolekcję zdjęć przedwojennego Sulejówka.

Zapraszamy do obejrzenia unikatowych zdjęć, które przez wiele lat znane były tylko wąskiemu gronu rodzinnemu.

Wystawa czasowa 11.11.2023 – 31.03.2024

Gdzie: Willa Bzów

Zwiedzanie (wstęp bezpłatny, niebiletowany):

poniedziałek, środa-piątek godz.12:00-16:00

sobota i niedziela godz.12:00-17:00