Bezpłatnie zaprezentuj wystawę u siebie! | „Aleksandra Piłsudska. Moje wybory”

Co: wystawa o Aleksandrze Piłsudskiej
Gdzie: w Twojej miejscowości lub instytucji!
Kiedy: Ty decydujesz o dacie wernisażu (niewymagany) i terminach eksponowania plansz
Kontakt w sprawie plików produkcyjnych (pdf) i zgody na ekspozycję:
Małgorzata Basaj, Kierownik Działu Wystaw i Popularyzacji Nauki, e-mail: [email protected]

⇓ Obejrzyj wystawę klikając w poszczególne plansze w galerii u dołu ekranu ⇓

O czym jest wystawa?
Jest opowieścią o kobiecie silnej, niepokornej i odważnej, a jednocześnie troskliwej i wrażliwej. Jak każda i każdy z nas,  Aleksandra dokonywała w  życiu wielu wyborów, czasem trudnych i kontrowersyjnych. Decyzje te podejmowała w czasach, gdy możliwości kształcenia i samodzielnego funkcjonowania kobiet były ograniczone, w okresie zaborów i braku swobód politycznych, w warunkach konspiracji, wojny, uwięzienia, a potem uchodźctwa.

Wystawa składa się z plansz:
a) przedstawiających we współczesny, artystyczny sposób wizerunki Aleksandry na różnych etapach jej życia wraz z jej wypowiedziami,
b) historycznych – omawiających najważniejsze zagadnienia dotyczące życia Aleksandry, a ilustrowane bogatą ikonografią.

Parametry techniczne wystawy:
→ łączna liczba plansz: 23,
→ rozmiar planszy: 100 cm x 130 cm,
→ intencją twórców była wystawa plenerowa, jednak może być ona eksponowana w dowolnym miejscu i za pomocą nieskomplikowanych sposobów wystawienniczych, dostępnych u lokalnego organizatora wystawy.

Rozważymy także warianty mniejszej liczby plansz lub modyfikacji ich rozmiaru – prosimy o kontakt z podaniem szczegółów via e-mail: [email protected].

◊  Twórcy: kuratorki wystawy – Agnieszka Kaczmarska, Izabela Lewoczewicz, koordynacja i opieka merytoryczna – Małgorzata Basaj, redakcja językowa – Michał Bronowicki, materiały wizualne – Bogumiła Rusiecka, korekta i tłumaczenie na język angielski – DTP Studio Grace, projekt graficzny – JAZ+Architekci, wsparcie informatyczne – Marcin Szewerniak. Partnerem wystawy jest Muzeum Łazienki Królewskie.

⇓ Kliknij w wybraną planszę ⇓