Wytwórnia zabawy – o historii inaczej. Kwitnące kieszonki – tworzymy ogrody wertykalne z filcu

Kolorowa rycina przedstawiająca ogród we Lwowie, XIX w.Data: 9 maja 2021 r., niedziela

Godzina: 12:00

Miejsce: ogród historyczny Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (spotykamy się przed wejściem głównym do Muzeum)

Czas trwania: 2,5 godziny

Wydarzenie płatne – liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Lubicie spędzać czas na zabawach na świeżym powietrzu? A może chcielibyście stworzyć swój własny ogród? Józef Piłsudski bardzo cenił sobie chwile spędzane z rodziną w Milusinie i otaczającym dom ogrodzie. Jeśli chcecie przekonać się, jak dawniej wyglądała wiosna w Sulejówku i czy ogród Piłsudskich zmienił się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat – koniecznie przyjdźcie na najbliższe warsztaty rodzinne, które odbędą się na terenie naszego ogrodu historycznego.

Podczas warsztatów dowiecie się czym są ogrody wertykalne i z czego można je zrobić. Wspólnymi siłami stworzycie też własny ogród, złożony z filcowych kieszonek. Czeka nas świetna zabawa, wynikająca z poznawania historii poprzez majsterkowanie.

kliknij, aby kupić bilet

Najbliższe spotkanie zainauguruje cykl warsztatów rodzinnych „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”, które odbywać się będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. (w maju, ze względu na długi weekend, warsztaty realizowane są wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca) Podczas zajęć w ramach cyklu rodziny będą mogły korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” to kontynuacja projektów, realizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.To. Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum.

W przypadku złej pogody zajęcia odbędą się w budynku Muzeum.