Wytwórnia zabawy – o historii inaczej. Nawet Marszałek miał swój piórnik

Kiedy: 3 października 2021 r., niedziela
Gdzie: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (Sala Tokio i Wystawa Stała)
Czas trwania: ok. 2,5 godziny
Warsztaty płatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Spotykamy się przed wejściem głównym do Muzeum

kliknij, aby kupić bilet

Lubicie majsterkować i uważacie, że własnoręcznie zrobione przedmioty są wyjątkowe? To znak, że warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” są właśnie dla Was! Podczas spotkania dowiecie się jak wyglądała szkoła za czasów Józefa Piłsudskiego oraz z jakich przyborów szkolnych kiedyś korzystano. Wspólnie udamy się na Wystawę Stałą, gdzie przekonacie się, jak wygląda piórnik z początku XX wieku. Zobaczymy także inne eksponaty muzealne, nawiązujące do czasów młodości Marszałka. Następnie przeniesiemy się do centrum edukacyjnego, by z wykorzystaniem odpowiednich materiałów i narzędzi samodzielnie stworzyć własne piórniki, inspirowane obiektem z wystawy.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. „Nawet Marszałek miał swój własny piórnik”! Czeka nas świetna zabawa, wynikająca z poznawania historii poprzez majsterkowanie.

Najbliższe warsztaty są pierwszym, powakacyjnym spotkaniem w ramach cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”, realizowanym w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” to kontynuacja projektów, realizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.To.