Za co Marszałek kochał sasanki – warsztaty ogrodnicze

rysowane ręcznie sasanki na starym papierzeKiedy: 24 kwietnia 2022 (niedziela)/Коли: 24 квітня 2022 року (неділя)
Godzina: 12.00/Година: 12.00
Gdzie: ogród historyczny oraz Sala Tokio/Місцє: Історичний сад і зал Токіо
Czas trwania: ok. 1,5 godziny/Тривалість: приблизно 1,5 години
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)/Оплачуваний захід (обмежена кількість місць)
Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat/Для сімей з України вхід безкоштовний Зустрічаємось біля головного входу до музею. Запрошуємо сім’ї з дітьми 6-12 років

kliknij, aby kupić bilet

Najbliższe warsztaty rodzinne rozpoczną wiosenne spotkania w ogrodzie historycznym! Na warsztatach w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą” będziemy szukać oznak wiosny. Dowiemy się, gdzie w milusińskiej puszczy rosły sasanki i dlaczego były one ulubionymi kwiatami Marszałka. Wspólnie oddamy się także działaniom ogrodniczym. Dowiemy się jak należy pielęgnować rośliny i zasadzimy swoje własne kwiatowe mini ogródki. Jesteście gotowi na ogrodową przygodę?

Zajęcia realizowane są w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca (w kwietniu 2022 roku wyjątkowo, ze względu na Święta Wielkanocne, jest to czwarta niedziela miesiąca). Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Przypominamy, że rodziny ukraińskie mogą bezpłatnie skorzystać z naszej oferty edukacyjnej. Szczegóły na naszej stronie: https://muzeumpilsudski.pl/bezplatne-bilety-ukraina/

За що маршал Юзеф Пілсудський любив сон-траву – садівничі майстер-класи

Майбутні сімейні майстер-класи розпочнуться весняними зустрічами в історичному саду! На майстер-класах у рамках циклу «Музейні пригоди з Хелою» ми будемо шукати ознаки весни. Ми дізнаємося, де росла сон-трава в лісі «Милюсин» та чому вони були улюбленими квітами Маршала. Разом ми також віддамо себе садівництву. Ми навчимося доглядати за рослинами і будемо садити власні міні-квітники. Ви готові до садових пригод?

Заняття проводяться в рамках серії «Музейні пригоди з Хелою». Майстер-класи в рамках цього циклу відбуваються кожну третю неділю місяця (у квітні 2022 року, винятково, у зв’язку з Великоднем, це четверта неділя місяця). Майстер-класи проводитиме Агата Августинович, співробітниця відділу освіти Музею Юзефа Пілсудського в Сулеювеку.