Zbiórka darów dla obywatelek i obywateli Ukrainy

flaga Ukrainy na tle niebaZbiórka darów od 14 marca odbywa się w następujących godzinach:

• środa – czwartek: 15.00-17.00,
  • piątek – niedziela: 17.00-19.00,
  • poniedziałek – wtorek: Muzeum jest nieczynne i nie przeprowadza zbiórki.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku włącza się do zorganizowanej przez Miasto Sulejówek akcji pomocy obywatelkom i obywatelom Ukrainy.

Obecnie najpotrzebniejsze są:

• mleko modyfikowane początkowe dla dzieci (1 i 2),
  • pieluszki typu pants,
  • nowa bielizna dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku,
  • nowa bielizna damska w różnych rozmiarach,
  • leki na przeziębienie i gardło dla dzieci i dorosłych (takie jak fervex, theraflu, gripex),
  • kosmetyki dla dzieci i dla dorosłych (szampony, mydła),
  • kremy na odparzenia dla dzieci (sudocrem),
  • kremy do twarzy i rąk,
  • suche produkty spożywcze (takie jak kasza, ryż, makaron).

Bardzo prosimy o nieprzynoszenie odzieży! Przyda się ona w dalszej przyszłości, w tej chwili prosimy o ich upranie, posegregowanie, spakowanie i zostawienie w domu do momentu, kiedy będą przydatne po przyjeździe uchodźców do Polski.

Punkty zbiórki znajdują się także w innych miejscach w mieście, po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę Urzędu Miasta Sulejówek: JAK POMÓC OBYWATELOM UKRAINY I ICH RODZINOM NA TERENIE SULEJÓWKA – Wszystkie aktualności | Miasto Sulejówek (sulejowek.pl)

Wszystkie zebrane dary przekazywane są do siedziby OSP przy ul. Świętochowskiego 15/17 w Sulejówku. Tam też są wydawane.