Zbuduj własny klucz telegraficzny. Wytwórnia zabawy – o historii inaczej

Kiedy: 7 listopada 2021 r. (niedziela)
Miejsce: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (sala Tokio, wystawa stała)
Czas trwania: ok. 3 godzin
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Warsztaty płatne (liczba miejsc ograniczona)

kliknij, aby kupić bilet
Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób dawniej przekazywano sobie ważne informacje? A może chcecie się przekonać, co wspólnego ma alfabet Morse’a z odzyskaniem przez Polskę niepodległości? Jeśli tak, to znaczy, że nie mogą ominąć Was najbliższe warsztaty rodzinne z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”! Podczas warsztatów dowiemy się, że właśnie za pomocą alfabetu Morse’a, w nocy z 18 na 19 listopada 1918 r. polscy żołnierze nadawali depeszę notyfikującą odrodzenie Rzeczypospolitej. Następnie sami zbudujemy swój własny klucz telegraficzny i sprawdzimy, czy własnoręcznie skonstruowana maszyna może nam posłużyć do przekazywania wiadomości.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. „Zbuduj własny klucz telegraficzny”! Czeka nas świetna zabawa, wynikająca z poznawania historii poprzez majsterkowanie.

Najbliższe warsztaty realizowane są w ramach cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”. Zajęcia z tego cyklu odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” to kontynuacja projektów, tworzonych we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.To.

Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.