Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim – Anna Czerwińska-Rydel

Niezwykła książka dla dzieci powyżej 8. roku życia opowiadająca o historii małego Ziuka, chłopca, który w przyszłości stał się Naczelnikiem Państwa i zwycięskim Marszałkiem. Przybliża młodym czytelnikom to, co fascynowało małego Ziuka, jakim był dzieckiem oraz czym się interesował i o czym marzył. Opowieść wyjaśnia również, jakie jego cechy charakteru spowodowały, że stał się w przyszłości jedną z najbardziej znanych postaci w dziejach Polski.


Kup książkę online>>


Publikacja umożliwia dzieciom odbycie wspaniałej podróży do czasów, gdy w majątku Zułów na Litwie, a potem w Wilnie, dorastał mały Ziuk. Daje szansę młodym czytelnikom, by dowiedzieli się czegoś więcej o okresie, gdy Polski nie było co prawda na mapie, ponieważ znajdowała się pod rządami trzech państw zaborczych, ale żyła w sercach i umysłach wielu Polaków – nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Historia małego Ziuka jest tego najlepszym dowodem.

Podobno sam Józef Piłsudski, gdy już dorósł i stał się jednym z najbardziej znanych Polaków swoich czasów, stwierdził kiedyś na swój temat:
„Nikt nie wie, jak wiele we mnie zawsze małego Ziuczka”.
Książce towarzyszy płyta w formacie MP3 zawierająca audiobook z jej treścią, którą czyta Leszek Filipowicz.

Autorka: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustratorka: Magdalena Pilch
Wydawca: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku/Wydawnictwo Literatura

Objętość: 112 stron
Format: 168×235 stron
Oprawa: twarda
Czas trwania audiobooka: 1 godzina 53 minuty
Cena: 26,90 zł
Data premiery: 28.10.2020 r.