Co w trawie bzyczy? Tworzymy kwietne kule i domki dla zapylaczy | Cykl: Wytwórnia zabawy – o historii inaczej

Co: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Kiedy: 7 kwietnia (niedziela)
Gdzie: ogród historyczny / sala Gdynia
Bilety: tak, dostępne online TUTAJ oraz w kasach muzealnych

Kiedy czytacie słowo pszczoła to jakie są Wasze pierwsze skojarzenia? Może miód, pasieka, pracowitość, albo… bajka o małej pszczółce Mai? W czasie naszego niedzielnego Spotkania z Mistrzem – Panem Robertem Chrzanowskim – przekonacie się, że świat pszczół jest fascynujący i o zapylaczach można rozmawiać godzinami bez nudy! Nasz gość zaprezentuje również podstawowy sprzęt pszczelarza, podpowie, jak dbać o łąki i owady w miastach oraz pomoże przygotować kule nasienne do samodzielnego wysiewu kwietnych łąk dla zapylaczy. Nie zabraknie oczywiście także pracy warsztatowej – materiały do zbudowania owadziego domku już na Was czekają! To co, zbudujemy coś razem dla pszczół?

Warsztaty poprowadzą: Ewa Bielecka – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Robert Chrzanowski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka”.

◊ Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, zajęcie potrwają około 2 godzin, spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum.

◊ Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika, który dla Was przygotowaliśmy => KLIKNIJ.