„Emocje są ważne. JA jestem ważna. JA jestem ważny. Rozwój emocjonalono-społeczny nauczyciela z elementami arteterapii”

Jeżeli masz ochotę zatrzymać się na chwilę, zastanowić się na swoimi emocjami w trudnej sytuacji i znajdziesz czas na spotkanie, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję.

Poprzedni rok szkolny dostarczył nam wiele wyzwań i emocji, a i obecny nas nie rozpieszcza. We wrześniu spotkaliśmy się z naszymi uczniami w szkołach po prawie półrocznej przerwie, a teraz znowu od miesiąca widzimy się tylko online. Wszyscy ponosimy energetyczne i emocjonalne skutki tej sytuacji – także my, nauczyciele, o czym niestety rzadko się mówi. A przecież nasz dobrostan, nasze samopoczucie i nasze emocje są tak samo ważne, jak naszych uczniów. Gdy my zadbamy o siebie, będzie nam prościej zadbać o naszych uczniów.

Opis warsztatów
Zapraszamy na cykl warsztatów rozwojowych dla nauczycieli z elementami arteterapii pt. „Emocje są ważne – JA jestem ważna. JA jestem ważny”. W ramach cyklu odbędzie 7 powiązanych ze sobą spotkań pod hasłem “Moja wzmacniająca sobota”. Każde spotkanie osadzone będzie na innych aktywnościach z elementami arteterapii, i zostanie wzmocnione refleksją i oparte na procesie poznawania i odkrywania siebie.

Nasza pierwsza grudniowa wzmacniająca sobota zacznie się od przyjrzenia się sobie trochę z innej perspektywy. Zapytamy siebie o to, kim jesteśmy, i zajrzymy w samych siebie trochę głębiej niż dotychczas. Porozmawiamy o emocjach, o sposobach ich wyrażania, spróbujemy spojrzeć na siebie z różnych perspektyw. Będzie treściwie, praktycznie i refleksyjnie.
Spotkanie odbędzie się w formie interaktywnej i warsztatowej, nie zabraknie także aktywności z podziałem na grupy.
Jako uczestnicy tego spotkania będziecie mieli okazję doświadczenia artystycznego procesu wyrażania siebie i swoich emocji.

Prowadząca
Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka języka niemieckiego i zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Trenerka edukacyjna, tutorka, dyplomowana arteterapeutka, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, trenerka i mentorka. Laureatka konkursu Nauczyciel Roku w 2017. Należy do społeczności Superbelfrzy RP oraz Microsoft Innovation Educator Expert (2019-2020). W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje.

Terminy warsztatów: soboty 12 grudnia 2020, 16 stycznia 2021, 20 lutego 2021, 20 marca 2020, 17 kwietnia 2021, 15 maja 2021, 19 czerwca 2021.
Miejsce: platforma Zoom.
Godziny: 10.00-13.00.
Grupa: 30 osób

Materiały do warsztatów zostaną wysłane do uczestników pod koniec roku kurierem na adres wskazany w zgłoszeniu.

Udział w cyklu warsztatów wraz z materiałami są bezpłatne.

Chcesz się zgłosić? Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

Zgłoszenie na szkolenie online: „Emocje są ważne”