Kim był Ziuk zanim został Marszałkiem? Tworzymy dioramy przestrzenne (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 4 grudnia 2022 r. (niedziela)
Gdzie: spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum
Czas trwania: około 2,5 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona). Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić biletJak zdrobniale wołano na Józefa Piłsudskiego, kiedy był małych chłopcem? Kim byli jego rodzice i jak wyglądał dom, w którym się urodził? Jak lubił spędzać czas? Podczas warsztatów rodzinnych wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i sprawdzimy, jakie książki lubił czytać mały Ziuk, jakiej muzyki słuchał i co opowiadała mu mama. Wspólnie zajrzymy na wystawę, do miejsca, które opowiada o dzieciństwie Józefa Piłsudskiego. Tam zobaczymy, ile pomieszczeń miał dwór w Zułowie, gdzie przyszedł na świat i jak był ubrany do chrztu. Uczestnicy będą mogli wcielić się też w detektywów i odkryć, jakie osoby były ważne dla Józefa Piłsudskiego.

Następnie zainspirowani opowieścią historyczną i przedmiotami zobaczonymi na wystawie, będziemy mogli przygotować własne, nietypowe drzewa genealogiczne w formie przestrzennych dioram. Dlaczego nietypowe? Zachęcimy do umieszczenia w nich nie tylko zdjęć bądź rysunków członków rodziny, ale wszystkich osób, które są dla Was ważne. Będziemy korzystać z wcześniej przygotowanych elementów, wyciętych na ploterze laserowym, które w naszej muzealnej pracowni będziemy szlifować i kleić. Takie własnoręcznie wykonane drewniane ramki uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. A może staną się prezentem świątecznym dla kogoś bliskiego?

Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika (pdf), który dla Was przygotowaliśmy.