Letnia Akademia Debat 2022

Letnia Akademia Debat to trzydniowy (19-21 sierpnia 2022 r.), darmowy kurs debat dla mówców i sędziów. Naszym celem jest odejście od wykładowego stylu nauczania debat, na rzecz praktycznego treningu umiejętności debatanckich. Poza weekendowym treningiem na żywo, uczestnicy Akademii otrzymają zestawy materiałów wprowadzających do wydarzenia oraz służących treningowi po jego zakończeniu. Projekt jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych debatami, niezależnie od ich doświadczenia i aktualnego poziomu sportowego.

Zapraszamy do udziału w Letniej Akademii Debat 2023: Letnia Akademia Debat 2023 – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl)

Prowadzącymi będą trenerki i trenerzy z wieloletnim doświadczeniem oraz zwycięzcy, finaliści i najlepsi mówcy ogólnopolskich turniejów. Zajęcia będą odbywały się w 10-15 osobowych grupach, tworzonych na podstawie zbliżonego poziomu umiejętności. Wykorzystując ćwiczenia i interaktywne narzędzia zamierzamy maksymalizować ilość przekazywanej wiedzy. Chcemy, aby osoby uczestniczące nabyły umiejętności i dobre nawyki, a nie samą teorię!
Oprócz warsztatów, elementem każdego dnia będą debaty treningowe, sprawdzające progres i utrwalające wiedzę. Personalne informacje zwrotne udzielane przez najlepszych sędziów i sędzie w Polsce pozwolą na ukierunkowanie i przyspieszenie nauki.

Uczestnictwo to możliwość poznania ciekawych osób z całej Polski, zainteresowanych uczestniczeniem w debacie publicznej, zdobywaniem wiedzy i rozwijaniem swoich umiejętności miękkich. Debaty sportowe rozwijają krytyczne myślenie, umiejętności podejmowania decyzji oraz elastyczność poznawczą. Trening uczy wyrażania własnego zdania i jest skutecznym narzędziem do radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych. Planowane są następujące grupy szkoleniowe: podstawowa debatancka; średniozaawansowana debatancka; podstawowa sędziowska.

W trakcie trwania projektu uczestnicy będą mogli zjeść obiad, jednakże organizator nie zapewnia noclegu.
Uczestnicy zostaną dobrani do grup na podstawie wyniku testu poziomującego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Klub Debat im. Stanisława Staszica
Koordynacja merytoryczna: Karol Węglewski, Paweł Miłkowski
Koordynacja organizacyjna: Marta Piotrkiewicz