Oświeć się! Tworzymy lampy recyklingowe (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 2 kwietnia 2023 r. (niedziela)
Gdzie: Sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania spotkania: około 2,5 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić bilet

Czym jest recykling? Co wspólnego mają ze sobą pocisk i lampka służąca do czytania? Czym w wolnym czasie zajmowali się żołnierze? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas najbliższych warsztatów rodzinnych z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”.

Tym razem wspólnie z rodzinami poznamy przykłady sztuki okopowej i dowiemy się, jak żołnierze wykorzystywali np. łuski pocisków do tworzenia wyjątkowych przedmiotów dekoracyjnych. Zastanowimy się, czym jest recykling i w jaki sposób możemy wykorzystywać stare, niepotrzebne przedmioty codziennego użytku do robienia nowych rzeczy. Każda rodzina będzie miała też szansę wykonać własną, oryginalną lampę – złożoną ze słoika, sznurków i elementów drewnianych. Inspiracją do skonstruowania takiego przedmiotu będzie oczywiście obiekt, znajdujący się w naszych muzealnych zbiorach. Dzięki warsztatom rodziny wspólnie przekonają się, że recykling nie jest zjawiskiem nowym i że nawet podczas wojen żołnierze tworzyli różne dzieła sztuki z tego, co akurat było „pod ręką”. A wszystko to podczas wspólnego majsterkowania! Nie zapomnijcie później zabrać ze sobą swoich nowo powstałych lamp, które będą nie tylko pamiątką, ale tez całkiem przydatnym elementem wystroju pokoju.

Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to. Warsztaty poprowadzi Julia Janowska – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika (pdf), który dla Was przygotowaliśmy.