Program wydarzeń

Otwieramy się 14 sierpnia! Uroczystość otwarcia nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będzie transmitowana na żywo na stronie Muzeum i na naszym fanpage’u na Facebooku. 

W weekend 15 i 16 sierpnia zapraszamy wszystkich pasjonatów historii oraz miłośników aktywnego spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych gości: gry i zabawy, wystawy i instalacje. Dla limitowanej grupy osób, które zarejestrują się online, zorganizowane będzie specjalne zwiedzanie wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”.

Spędźcie sobotę i niedzielę z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku!

Jaki jest plan?

  • 9 sierpnia 2020 roku – Dzień Sąsiedzki (wstęp tylko z zaproszeniami).
  • 14 sierpnia 2020 roku – uroczystość otwarcia nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (wstęp tylko z zaproszeniami). Zapraszamy do oglądania relacji online na stronie Muzeum i na naszym fanpage’u na Facebooku.
  • 15 i 16 sierpnia 2020 roku (10.00-20.00) – Dni Otwarte

Program Dni Otwartych

Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” – zwiedzanie indywidualne, wejście na wystawę stałą możliwe tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki.

Dworek „Milusin” i ogród historyczny – zwiedzanie z przewodnikiem.

Uwaga! Dystrybucja wejściówek zakończyła się.

Program godzinowy:

10.30 – O różnych obliczach Józefa Piłsudskiego na wystawie – spotkanie z kuratorami wystawy stałej Muzeum

12.00 – „Policz zasługi dębów” – spacer po Sulejówku z cyklu „PoSul”

16.00 – „Wykonaj manewry na warzywnym poligonie” – spacer po Sulejówku z cyklu „PoSul”

17.00 – O przełomowych wydarzeniach w opowieści o Józefie Piłsudskim na wystawie – spotkanie z kuratorami wystawy stałej Muzeum

Wydarzenia całodniowe:

  • Żołnierze Niepodległości – sprawdź, czy Twój przodek walczył w Legionach. Mecenasem projektu Żołnierze Niepodległości jest PKN Orlen
  • „Zbuduj Kasztankę!” – aktywność rodzinna polegająca na wspólnym budowaniu drewnianego modelu konia – Kasztanki
  • Kto bywał w „Milusinie”? –  gra typu „Zgadnij, kto to” z postaciami związanymi z dworkiem „Milusin”.
  • Historia kołem się toczy – poznaj wystawę stałą za pomocą szyfrów i zagadek oraz zapoznaj się z biografią Józefa Piłsudskiego.
  • „Panorama”- instalacja artystyczna zrealizowana z mieszkańcami i mieszkankami Sulejówka  specjalnie na dni otwarte.
  • „Sąsiedztwo, spotkanie, świętowanie” – wystawa archiwalnych zdjęć ukazująca mieszkańców Sulejówka (tych znanych i tych mniej znanych) od początku lat 20. po lata 70 XX w. Zdjęcia zostały pozyskane od sympatyków Muzeum i wolontariuszy.

16 sierpnia, godz. 20.00 – pokaz plenerowy filmu dokumentalnego „Wojna światów” 

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Ze względu na stan epidemii SARS-COV-2 liczba miejsc na wydarzeniach jest limitowana. Odwiedzając nasze Muzeum, zgadzają się Państwo z warunkami naszych Regulaminów. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Odwiedzających:


Uroczyste otwarcie Muzeum oraz program Dni Otwartych finansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.