Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą – tworzymy głośniki pasywne (warsztaty rodzinne)

harcerze stoją wokół przenośnego gramofonu i ze skupieniem słuchają (1937 r.)Kiedy: 8 maja 2022 (niedziela)
Godzina: 12.00
Gdzie: Sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 2,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić bilet

Lubicie słuchać muzyki lub nagrań głosowych, wykorzystując do tego telefony? Wyobraźcie sobie, że 100 lat temu nagrywanie dźwięków było nie lada wyzwaniem. Podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” będziecie mieli okazję posłuchać archiwalnych nagrań z głosem Józefa Piłsudskiego. Udamy się na wystawę, aby dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstawały te nagrania, a także porozmawiamy o rozwoju technologii i roli urządzeń rejestrujących i odtwarzających dźwięki. Oczywiście nie obędzie się bez majsterkowania! Wspólnie będziemy tworzyć głośniki pasywne ze sklejki, które każdy zabierze ze sobą do domu.
Serdecznie zapraszamy na warsztaty pt. „Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą – tworzymy głośniki pasywne”! Czeka nas świetna zabawa, wynikająca z poznawania historii poprzez majsterkowanie.

Najbliższe warsztaty realizowane są w ramach cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”. Zajęcia z tego cyklu odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (w maju 2022 r. wyjątkowo, ze względu na święto, jest to druga niedziela miesiąca). Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” to kontynuacja projektów, tworzonych we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.To.

Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.