Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą – tworzymy głośniki pasywne (warsztaty rodzinne)

harcerze stoją wokół przenośnego gramofonu i ze skupieniem słuchają (1937 r.)Kiedy: 1 października 2023 (niedziela)
Gdzie: Sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania: ok. 2,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Wydarzenie płatne, liczba miejsc ograniczona.

kliknij, aby kupić bilet

Czy mieliście kiedyś okazję słuchać nagrania swojego głosu? Jeśli tak, być może mieliście poczucie, że brzmi on nieco „dziwnie”, inaczej niż w rzeczywistości. A może macie swoje ulubione nagrania – słuchowiska, podcasty albo utwory muzyczne, do których lubicie wracać? Współcześnie można ich słuchać za pomocą wielu różnych urządzeń: odtwarzaczy CD albo MP3, za pośrednictwem różnych programów na komputerze bądź w aplikacji na telefonie. Jednak jeszcze nie tak dawno temu nagrywanie głosu nie było czymś oczywistym – była to prawdziwa nowinka technologiczna! Zapraszamy na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”, podczas których będziemy mogli posłuchać wyjątkowego nagrania głosu Józefa Piłsudskiego i wspólnie zastanowić się, czy jego słowa są aktualne także dzisiaj. Wybierzemy się na wystawę, gdzie przyjrzymy się, jak wyglądały płyty, na które dawniej nagrywano dźwięk i urządzenia, dzięki którym można było je odsłuchać. Oczywiście nie obędzie się bez majsterkowania! Każda rodzina uczestnicząca w spotkaniu będzie mogła stworzyć swój własny drewniany głośnik pasywny i sprawdzić, jak potęguje on dźwięk odtwarzany z telefonu.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat. Aby wziąć udział w warsztatach niezbędne jest zakupienie biletu poprzez stronę internetową bądź bezpośrednio w muzealnej kasie. Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika, który dla Was przygotowaliśmy.