Sulejówek po sąsiedzku


Historia miasta współtworzy tożsamość jego wspólnoty. Portal Sulejówek po sąsiedzku to wielowymiarowy obraz historii społecznej tego miasta. To także niepowtarzalny zapis bardzo osobistych emocji oraz opowieści o tym, co było i co wciąż pozostaje ważne dla mieszkańców i mieszkanek tej podwarszawskiej miejscowości. To w końcu zaproszenie do nawiązywania relacji, budowania więzi i bliskości pomiędzy tymi, którzy tu niegdyś mieszkali, a tymi, którzy dopiero odkrywają to miejsce. Pomiędzy tym, co już się wydarzyło, a tym, co kształtuje tę wspólnotę dzisiaj.

Serwis https://sulejowekposasiedzku.pl to kolejny krok w działalności Archiwum Społecznego Sulejówka – partnerskiego przedsięwzięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka, które rozpoczęło się w 2016 roku.

Jeśli pamiętasz ciekawą historię o mieszkańcach i mieszkankach miasta – napisz do nas. Podziel się swoją opowieścią. Włącz się w poszerzanie naszej narracji. Każde wspomnienie czy udostępnione do zdigitalizowania zdjęcie wzbogaci odtwarzany przez nas ze skrawków pamięci obraz przeszłości tego miejsca.

Czekamy na twoje opowieści, abyśmy mogli się nimi podzielić z innymi. O wszystkich nowych odkryciach będziemy informować właśnie tutaj. Czyja historia pojawi się jako pierwsza?

Kontakt: [email protected]

Portal Sulejówek po sąsiedzku jest realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Centrum Cyfrowe we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sulejówka dzięki dofinansowaniu MKiDN w ramach programu „Kultura cyfrowa 2020” pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.