Szyfry, kody i tajne depesze, czyli wyzwania młodego kryptologa | (cykl: Muzealne przygody z Helą)

Co: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Kiedy: 21 stycznia (niedziela)
Gdzie: Sala „Gdynia” (+ wystawa stała i Salonik)
Bilety: dostępne w muzealnej kasie lub online <<kliknij>>

Czy słyszeliście o oficerze wywiadu wojskowego, który – choć nie walczył z bronią na froncie – przy odbieraniu w 1922 roku orderu Virtuti Militari usłyszał ponoć słowa „Za wygranie wojny, panie poruczniku”?

O skali dokonań Jana Kowalewskiego i innych wybitnych kryptologów z Biura Szyfrów Naczelnego Dowództwa Wojska Polskiego będziemy mogli przekonać się, poznając tajniki szyfrowania i dekryptażu wiadomości. Kody, klucze i tajne alfabety to wyzwanie na miarę Muzealnego Biura Szyfrów. Zapraszamy na rodzinne szyfrowanie!

Miejsce zbiórki? Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum

Jak kupić bilet? Za pośrednictwem strony internetowej lub w kasie muzeum

Czas trwania: ok. 2 godziny

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zajęcia odbywają się w ramach cyklu ” Muzealne przygody z Helą”.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika, który dla Was przygotowaliśmy => przed-przewodnik