Taumatropy, latarnie czarnoksięskie, wirujące cylindry, czyli magiczny świat ruchomych obrazów zanim nadeszło kino | (cykl: Muzealne przygody z Helą)

Taumatropy, latarnie czarnoksięskie, wirujące cylindry.

Co: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Kiedy: 18 lutego (niedziela)

Gdzie: Sala „Gdynia” (+ wystawa stała)
Bilety: dostępne w muzealnej kasie lub online  <<kliknij>>

Skąd wzięły się zoetropy? Co ukrywa się w magicznej latarni? Czy fantasmagorie mogą być niebezpieczne dla ludzi?

Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy odkrywać, zanurzając się w fantastyczny świat ruchomych obrazów ery przed kinematografem.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak bardzo jesteście podatni na iluzje optyczne, dowiedzieć się, czy rodzina Piłsudskich mogła oglądać kreskówki, a także skonstruować własną zabawkę optyczną, to koniecznie dołączcie do nas 18 lutego o godzinie 12.00.

Miejsce zbiórki? Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum

Jak kupić bilet? Za pośrednictwem strony internetowej lub w kasie muzeum

Czas trwania: ok. 2 godziny

Warsztaty poprowadzi Ewa Bielecka, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika, który dla Was przygotowaliśmy => przed-przewodnik