W kierunku na detal, czyli tropimy dekoracje i ornamenty w muzealnych skarbach | Cykl: Muzealne przygody z Helą

Co: warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Kiedy: 21.04 (niedziela)
Godzina: 12:00
Gdzie: wystawa stała, ogród historyczny oraz sala warsztatowa „Gdynia”
Bilety: tak, dostępne w kasie muzealnej lub online kliknij >>

 

Czy zdarza Wam się znaleźć na tyle ciekawe kamyki, szkiełka lub muszelki, by chcieć je zachować i potem pomalować, przykleić do pudełka lub po prostu poukładać we wzory? Czy lubicie czasem nadać indywidualny charakter temu co wokół Was i dlatego czasem udekorujecie ścianę przy biurku, a może piórnik lub tenisówki?

Nie od dziś ludzie starają się sprawiać, by miejsca i przedmioty, którymi się otaczają cieszyły ich oczy, czyli były zgodne z ich gustem i poczuciem estetyki. W czasie niedzielnego spotkania spróbujemy wśród naszych licznych muzealiów odnaleźć wyjątkowe zdobienia, ciekawe ornamenty i zupełnie niespodziewane dekoracje, bo umieszczone w nieoczekiwanych miejscach! Zebrane inspiracje zamienimy w działania, a ich efekty ukryjemy w milusińskiej puszczy. Ale o tym ciiiii, bo nasze prace mają później zaskoczyć (i może nawet ucieszyć) przypadkowych odkrywców-spacerowiczów. Rodzinne chwile w Muzeum utrwalimy na zdjęciach, dla których na koniec stworzymy niepowtarzalne mozaikowe ramki. Będziecie? Nie możemy się już Was doczekać!

◊ Spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum
◊ Czas trwania: ok. 2 godziny
◊ Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
◊ Liczba miejsc ograniczona

Warsztaty poprowadzi Ewa Bielecka, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika, który dla Was przygotowaliśmy: kliknij>>