Zapach lata, czyli wakacyjne przygody Wandy i Jadwigi (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 18 czerwca 2023 r. (niedziela)
Miejsce: ogród historyczny (w przypadku deszczu sala Gdynia)
Czas trwania: ok. 1,5-2 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)

kliknij, aby kupić bilet

Czytanie, długie spacery, a może pływanie łódką? Jakie macie ulubione sposoby wypoczynku? Podczas czerwcowych warsztatów rodzinnych z cyklu „Muzealne przygody z Helą” sprawdzimy, jak wolny czas lubił spędzać Józef Piłsudski i w co na wakacjach mogły bawić się jego córki – Wanda i Jadwiga. Dzięki archiwalnym zdjęciom przeniesiemy się w czasie do Pikieliszek – miejsca letnich rodzinnych wypadów. Wspólnie zastanowimy się, co w tym miejscu tak urzekło państwa Piłsudskim i dowiemy się, co dzisiaj można tam zobaczyć. Odwiedzimy też pobliskie Wilno, które było kierunkiem krótszych i dłuższych wycieczek. Przyjrzymy się, jak wyglądało w latach 30. XX wieku i porównamy, czym różnił się odpoczynek w mieście od tego na łonie natury. Następnie sami będziemy mogli poczuć aurę zbliżających się wielkimi krokami wakacji i poznać oraz wypróbować dawne gry i zabawy, które cieszyły również córki Józefa Piłsudskiego. Stare fotografie i wspomnienia, a przede wszystkim zabawki z epoki pozwolą nam odtworzyć atmosferę dziecięcych zabaw sprzed stu lat. Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych, które wraz z ojcem stworzyły Wanda i Jadwiga będzie inspiracją do dobrej zabawy i szukania przygód w muzealnym ogrodzie. Na zakończenie spotkania stworzymy także letnią pamiątkę – ramkę na zdjęcia zdobioną kwiatami, w której będziecie mogli przechowywać swoje wakacyjne wspomnienia utrwalone na kliszy.

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika (pdf), który dla Was przygotowaliśmy.