Zapraszamy do utworzenia Klubu Debat Historycznych w Waszej szkole!

zdjęcie z pierwszej edycji turnieju debat Drodzy Nauczyciele,

Czy chcielibyście, żeby historia stała się dla Waszych uczniów inspiracją do pasjonujących dyskusji? Czy pragniecie umożliwić im spotkanie i rywalizację z kolegami
i koleżankami z innych szkół oraz jeszcze lepiej przygotować ich do matury? Czy chcielibyście założyć szkolny klub
debat historycznych, otrzymując wszechstronne wsparcie szkoleniowe i merytoryczne? Nasz projekt jest stworzony specjalnie dla Was!

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych do utworzenia Klubu Debat Historycznych. Od 2018 roku, dzięki współpracy szkół,
Muzeum i Fundacji Polska Debatuje, utworzonych zostało 35 klubów Debat Historycznych, które brały udział w trzyletnim projekcie debatanckim. W związku z wysoką oceną uczestników, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym postanowiliśmy w nieznacznie zmienionej formule zaprosić 10 nowych szkół do rocznego projektu debatanckiego. Do projektu mogą zgłosić się szkoły z całej Polski, a także szkoły polonijne. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chcesz poznać nas i nasz program?

Napisz do nas, a my wyślemy Ci zaproszenie na spotkanie informacyjne na platformie Zoom, które odbędzie się 10 czerwca o godz. 18.30.

Jesteś już zdecydowany? Wyślij skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z pieczęcią szkoły do 26 czerwca 2021 r. na adres: [email protected]

Do programu może przystąpić maksymalnie 10 szkół, które nie uczestniczyły do tej pory w programach debatanckich. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Informację o kwalifikacji do projektu wyślemy do Państwa do końca sierpnia bieżącego roku.

CO OFERUJEMY:

• Uczestnictwo w dwóch Turniejach Debat Historycznych (jesiennym i wiosennym).
  • Szkolenia dla Opiekunów Klubów i ich członków z wykorzystania debat i argumentacji w nauczaniu historii oraz prowadzenia klubu debat, przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów.
  • Materiały pomagające w przygotowaniu się do turniejów, w tym Podręcznik debat historycznych, Zeszyty do debat historycznych, filmy instruktażowe, debaty pokazowe, webinary.
  • Opiekę merytoryczną przez cały rok szkolny.
  • Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników programu.

CZEGO OCZEKUJEMY:

• Utworzenia w szkole Klubu Debat Historycznych.
  • Organizowania przez Opiekuna regularnych, cotygodniowych spotkań utworzonego Klubu od października do maja w roku szkolnym 2021/2022 (z wyłączeniem ferii szkolnych i okresów świątecznych).
  • Udostępnienia przez szkołę pomieszczenia na spotkania Klubu oraz na potrzeby dwudniowego szkolenia dla jego członków.
  • Przygotowania i zapewnienia uczestnictwa drużyn z utworzonego Klubu w dwóch Turniejach Debat Historycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z efektami Programu Debat Historycznych.

Wszelkie pytania dotyczące projektu prosimy kierować drogą mailową na adres:
[email protected]

logotypy: Biuro Programu Niepodległa, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Sfinansowano ze środków MKDNiS w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022