Zasady zwiedzania – grupy zorganizowane

Dworek „Milusin”

Dworek „Milusin” jest rodzinnym domem Józefa Piłsudskiego. Z powodu prac remontowych budynek jest niedostępny dla zwiedzających.

Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”

Wystawa stała stanowi rdzeń opowieści o życiu i ideach Marszałka. Wystawa stała znajduje się w nowej siedzibie Muzeum, składa się z 6 galerii, zajmuje powierzchnię 2100 m2 i znajduje się na poziomach -3 oraz -2. Rekomendujemy obuwie na płaskiej podeszwie.
Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 2 godzin, ale dostępne treści wystarczają na znacznie dłuższą wizytę. Ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe na 90 minut przed zamknięciem Muzeum. Przy planowaniu wizyty w naszym Muzeum, prosimy o uwzględnienie czasu zwiedzania ekspozycji. Brak czasu na poznanie całej wystawy nie stanowi podstawy do reklamacji czy zwrotu kosztów biletów.

Przed wizytą w Muzeum zapoznaj się z zasadami bezpiecznego zwiedzania. 

Grupy zorganizowane (od 5 osób) mają możliwość zwiedzania wystawy stałej:

 • samodzielnie
 • z audioprzewodnikiem

  Audioprzewodnik dostępny jest w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, z audiodeskrypcją oraz w języku PJM. Audioprzewodnik posiada również ścieżką rodziną przeznaczoną dla rodziców i dzieci w wieku od 9 do 12 lat. Audioprzewodnik jest udostępniany bezpłatnie po okazaniu biletu wstępu na wystawę i wydawany wg dostępności. Muzeum nie gwarantuje dostępności sprzętu.

 • z przewodnikiem (do 4 osób + przewodnik)

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać wystawę stałą z przewodnikiem po wcześniejszym zamówieniu takiej usługi. Usługę oprowadzania można zamówić:

 • poprzez Muzeum kontaktując się z Działem Obsługi Odwiedzających drogą mailową: [email protected] lub telefoniczną: (22) 77 88 000;
 • bezpośrednio u przewodników współpracujących z Muzeum. 

Przewodnicy

Po wystawie stałej i kompleksie muzealnym mogą oprowadzać tylko przewodnicy, którzy ukończyli kurs i posiadają aktualny certyfikat wydany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Osoby oprowadzające, które nie posiadają takiego dokumentu zostaną poproszone o zakończenie swojej wizyty.

Sprzęt do oprowadzania z przewodnikiem

Oprowadzanie z przewodnikiem (dla grupy od 10 osób) może być realizowane wyłącznie z użyciem nagłośnienia – sprzętu tourguide. Grupy zorganizowane korzystające z usługi przewodnickiej zobowiązane są do wcześniejszego zarezerwowania sprzętu dostępnego w muzeum lub użycia własnego sprzętu. Opłata za sprzęt muzealny (zestaw tourguide) do oprowadzania w przypadku przewodnika zewnętrznego wynosi 50 zł od grupy (cena zawiera jeden nadajnik dla przewodnika oraz odbiorniki dla każdego uczestnika grupy). Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania na urządzenia.

Limit osób w grupie

Ze względu na ograniczoną przepustowość związaną z koniecznością zachowania dystansu społecznego, aktualnie maksymalna liczba osób w grupie wynosi 5 (4 odwiedzających + przewodnik). Grupy liczniejsze niż 4 osoby będą dzielone na mniejsze podgrupy i wpuszczane na wystawę w odpowiednich odstępach. Prosimy pamiętać o limicie osób w grupie w przypadku rezerwacji usługi przewodnickiej oraz rezerwacji odpowiedniej liczby przewodników.

W dniu wizyty:

 • prosimy przyjechać minimum 15 minut wcześniej przed zgłaszaną godziną zwiedzania (będzie to czas na zgłoszenie grupy w infopunkcie, wizytę w szatni, odbiór sprzętów
  i podzielenie grupy w miarę konieczności)
 • wstęp na zwiedzanie jest możliwy wyłącznie w dniu i o godzinie podanej na bilecie.

Prosimy zapoznać się z dostępnością miejsc parkingowych.