Zasady zwiedzania

Dworek „Milusin”

Dworek „Milusin” jest rodzinnym domem Józefa Piłsudskiego. Z powodu prac remontowych budynek jest niedostępny dla zwiedzających. W odpowiedzi na Państwa prośby dotyczące możliwość zwiedzania ogrodu historycznego, Muzeum wprowadziło ofertę zwiedzania terenów zielonych kompleksu muzealnego. Zwiedzanie ogrodu możliwe jest tylko z przewodnikiem. 

Zwiedzanie indywidualne (do 15 osób)

Aktualną ofertę spacerów po ogrodzie z przewodnikiem można sprawdzić w kalendarzu wydarzeń.

Zwiedzanie grupowe (do 15 osób + przewodnik)

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać ogród z przewodnikiem po wcześniejszym zamówieniu takiej usługi. Usługę oprowadzania można zamówić:

  • poprzez Muzeum kontaktując się z Działem Obsługi Odwiedzających drogą mailową [email protected] lub telefoniczną 22 77 88 000;
  • bezpośrednio u przewodników współpracujących z Muzeum. Lista przewodników w formacie pdf (kliknij, aby pobrać).

Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935”

Wystawa stała stanowi rdzeń opowieści o życiu i ideach Marszałka. Wystawa stała znajduje się w nowej siedzibie Muzeum, składa się z 6 galerii, zajmuje powierzchnię 2100 m2 i znajduje się na poziomach -3 oraz -2. Rekomendujemy obuwie na płaskiej podeszwie.

Zwiedzenie wystawy zajmuje ok. 2 godzin, ale dostępne treści wystarczają na znacznie dłuższą wizytę. Ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe na 90 minut przed zamknięciem Muzeum. Przy planowaniu wizyty w naszym Muzeum, prosimy o uwzględnienie czasu zwiedzania ekspozycji. Brak czasu na poznanie całej wystawy nie stanowi podstawy do reklamacji czy zwrotu kosztów biletów.

Zwiedzanie indywidualne (do 9 osób)

Zwiedzających indywidualnych zapraszamy do zwiedzania wystawy stałej:

  • samodzielnie
  • z audioprzewodnikiem

Audioprzewodnik dostępny jest w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i z audiodeskrypcją oraz w języku PJM. Audioprzewodnik posiada również ścieżką rodzinną – skrócony opis ścieżek dostępny jest na stronie internetowej.

Audioprzewodnik jest udostępniany bezpłatnie po okazaniu biletu wstępu na wystawę i wydawany wg dostępności. Muzeum nie gwarantuje dostępności sprzętu.

  • z przewodnikiem

Zapraszamy do skorzystania z naszej stałej oferty oprowadzania przewodnickiego po wystawie stałej. Termin oprowadzania i dostępność biletów można sprawdzić na stronie.

Zwiedzanie grupowe (do 15 + przewodnik)

Grupy zorganizowane mają możliwość zwiedzania wystawy stałej:

samodzielnie

z audioprzewodnikiem

Audioprzewodnik dostępny jest w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz z audiodeskrypcją oraz w języku PJM. 

Audioprzewodnik jest udostępniany bezpłatnie po okazaniu biletu wstępu na wystawę i wydawany wg dostępności. Muzeum nie gwarantuje dostępności sprzętu. 

z przewodnikiem

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać wystawę stałą z przewodnikiem po wcześniejszym zamówieniu takiej usługi. Usługę oprowadzania można zamówić:

– poprzez Muzeum kontaktując się z Działem Obsługi Odwiedzających drogą mailową [email protected] lub telefoniczną 22 77 88 000.

– bezpośrednio u przewodników współpracujących z Muzeum. Lista przewodników w formacie pdf (kliknij, aby pobrać).

Przewodnicy

Po wystawie stałej i kompleksie muzealnym mogą oprowadzać tylko przewodnicy, którzy ukończyli kurs i posiadają aktualny certyfikat wydany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Osoby oprowadzające, które nie posiadają takiego dokumentu zostaną poproszone o zakończenie swojej wizyty.

Sprzęt do oprowadzania z przewodnikiem

Oprowadzanie z przewodnikiem może być realizowane wyłącznie z użyciem nagłośnienia – sprzętu tourguide. Grupy zorganizowane korzystające z usługi przewodnickiej zobowiązane są do wcześniejszego zarezerwowania sprzętu dostępnego w muzeum lub użycia własnego sprzętu. Opłata za sprzęt muzealny do oprowadzania w przypadku przewodnika zewnętrznego wynosi 50 zł od grupy. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania na urządzenia.

Limit osób w grupie

UWAGA – Maksymalna liczba osób w grupie wynosi 15 osób + przewodnik Grupy liczniejsze niż 9 osób będą dzielone na mniejsze podgrupy i wpuszczane na wystawę w 5-minutowych odstępach. Prosimy pamiętać o limicie osób w grupie w przypadku rezerwacji usługi przewodnickiej.

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem i regulaminem zwiedzania przed zakupem biletów.

W dniu wizyty:

  • prosimy przyjechać minimum 15 minut wcześniej przed zgłaszaną godziną zwiedzania (będzie to czas na zgłoszenie grupy w infopunkcie, wizytę w szatni, odbiór sprzętów
    i podzielenie grupy w miarę konieczności)
  • Prosimy zapoznać się z dostępnością miejsc parkingowych