Zostań architektem! Tworzymy makietę miasta (warsztaty rodzinne)

Przedwojenne zdjęcie makiety budynku w otoczeniu drzew.Kiedy: 5 lutego 2023 r. (niedziela)
Godzina: 12.00
Gdzie: Sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania spotkania: około 2,5 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona).
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

kliknij, aby kupić bilet

Zastanawialiście się kiedyś, na czym dokładnie polega praca architekta? Czy można zaprojektować nie tylko poszczególne budynki, ale i całe miasto? Jak myślicie, czy obserwując otaczające nas budowle, możemy dowiedzieć się czegoś o przeszłości? Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Wybierzemy się na krótki spacer, by przyjrzeć się z zewnątrz budynkom znajdującym się na terenie muzeum – zabytkowemu dworkowi „Milusin”, Willi Bzów i nowoczesnemu gmachowi. Czym się od siebie różnią? Czy ich wygląd związany jest z funkcjami, które pełnią? Zapoznamy się też ze zdjęciami archiwalnymi, by zobaczyć, jak wyglądała Warszawa po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – w latach 20. i 30. XX wieku. W drugiej części spotkania będziecie mieli okazję wcielić się w architektów i stworzyć własne budynki, inspirowane architekturą międzywojenną. Korzystając z wcześniej przygotowanych elementów z drewna, uczestnicy będą mogli skonstruować zaprojektowane przez siebie obiekty. Zapoznacie się z podstawowymi narzędziami stolarskimi oraz maszynami. W ruch pójdą kleje, papiery ścierne, pilniki oraz taśmy klejące. Na zakończenie warsztatów będziecie mogli umieścić swoje projekty na specjalnie przygotowanej planszy, tworząc wspólnie makietę miasta. Zaprojektowane przez siebie budynki każda rodzina będzie mogła zabrać ze sobą do domu i wykorzystać jako inspirację do kolejnych projektów.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat. Aby wziąć udział w warsztatach niezbędne jest zakupienie biletu poprzez stronę internetową bądź bezpośrednio w muzealnej kasie. Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.

Warsztaty poprowadzi Julia Janowska – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jeśli chcecie przygotować się do wizyty w naszym Muzeum, możecie skorzystać z przed-przewodnika (pdf), który dla Was przygotowaliśmy.