Zostań wynalazcą, inspiruj się II RP – warsztaty w małych szkołach

Kiedy: od 13 października do końca listopada 2021 r.
Gdzie: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Czas trwania: 4 godziny zegarowe
Zajęcia bezpłatne
Zapraszamy uczniów 7-8 klas szkół podstawowych (grupy klasowe/ koła zainteresowań)

Liczba miejsc ograniczona do 5 grup

Wiele swoich osiągnieć́ II Rzeczypospolita zawdzięcza ogromnej energii społecznej: jej obywatele i obywatelki stowarzyszali się, aktywnie odbudowywali kraj i wspólnie szukali rozwiązań́ problemów. Inspirując się̨ historią, zapraszamy młodzież̇ na warsztaty o pracy na rzecz wspólnoty z wykorzystaniem techniki Design Thinking. Uczestnicy przyjrzą się problemom i potrzebom społeczeństwa sprzed stu lat, by lepiej zrozumieć ówczesne wzornictwo i zadać sobie pytanie przed jakimi wyzwaniami może stanąć człowiek za kilkadziesiąt lat. Jednym z elementów spotkania będzie stworzenie w muzealnej warsztatowni prototypu przedmiotu, który będzie mógł posłużyć́ obywatelowi przyszłości i pomoc mu przeprowadzić potrzebne zmiany.

Więcej informacji: [email protected], tel. 516 085 703

Więcej o cyklu warsztatów w małych szkołach z poprzednich lat na naszej stronie internetowej>>

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Muzeum na stulecia” sfinansowanego ze środków MKDNiS w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022