Z wizytą w domu Piłsudskich – tworzymy portrety rodzinne

Na majowych warsztatach w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą” przyjrzymy się z bliska Rodzinie Piłsudskich: Józefowi, Aleksandrze, Wandzie i Jagodzie. Wspólnie z uczestnikami warsztatów udamy się do dworku „Milusin”, aby poznać dom Marszałka. Zastanowimy się także nad rolą, jaką w domach pełnią rodzinne portrety. Stworzymy też portrety naszych rodzin, korzystając z inspirującej aury ogrodu historycznego.

Czytaj więcej

Przywódca. Debata nie tylko o Piłsudskim

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają 12 maja na debatę o przywództwie. Wybór tematyki i daty nie jest przypadkowy i skłania ku refleksjom – to rocznica przewrotu majowego oraz odejścia Józefa Piłsudskiego na wieczną wartę.

Czytaj więcej

Stwórz Klub Debat Historycznych w swojej szkole!

Czy chcielibyście, żeby historia stała się dla waszych uczniów inspiracją do pasjonujących dyskusji? Czy pragniecie umożliwić im spotkanie i rywalizację z kolegami i koleżankami z innych szkół oraz jeszcze lepiej przygotować ich do matury? Czy chcielibyście założyć szkolny klub debat historycznych, otrzymując wszechstronne wsparcie szkoleniowe i merytoryczne? Nasz projekt jest stworzony specjalnie dla was!

Czytaj więcej

Noc Muzeów 2022

Noc Muzeów to świetna okazja do spędzenia sobotniego wieczoru w nowoczesnym gmachu i rodzinnym domu Piłsudskich. Nasze Muzeum po raz kolejny dołącza do ogólnopolskiej akcji, oferując zwiedzającym bezpłatne atrakcje. Będzie z czego wybierać!

Czytaj więcej

Za co Marszałek kochał sasanki – warsztaty ogrodnicze

Najbliższe warsztaty rodzinne rozpoczną wiosenne spotkania w ogrodzie historycznym! Na warsztatach w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą” będziemy szukać oznak wiosny. Dowiemy się, gdzie w milusińskiej puszczy rosły sasanki i dlaczego były one ulubionymi kwiatami Marszałka. Wspólnie oddamy się także działaniom ogrodniczym. Dowiemy się jak należy pielęgnować rośliny i zasadzimy swoje własne kwiatowe mini ogródki. Jesteście gotowi na ogrodową przygodę?

Czytaj więcej

105 lat walki o Ukrainę – debata naukowa

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Biuro Programu Niepodległa zapraszają na debatę naukową poświęconą walce Ukrainy o niepodległość w XX wieku. W bieżącym roku przypadają 105 rocznice: w marcu powstania Ukraińskiej Centralnej Rady, a jesienią proklamowania Ukraińskiej Republiki Ludowej. 21 kwietnia miną 102 lata od podpisania tajnej umowy między Rzeczpospolitą Polską a Ukraińską Republiką Ludową – układu Piłsudski-Petlura.

Czytaj więcej

Łączy nas muzyka / Музика нас єднає

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Szkoła Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku zapraszają na bezpłatny koncert uczniów i uczennic szkoły muzycznej I i II stopnia. Dla słuchaczy będzie to okazja nie tylko do spotkania z muzyką, ale również integracji mieszkanek i mieszkańców Sulejówka i regionu.

Czytaj więcej