Zostań architektem! Tworzymy makietę miasta (warsztaty rodzinne)

Zastanawialiście się kiedyś, na czym dokładnie polega praca architekta? Czy można zaprojektować nie tylko poszczególne budynki, ale i całe miasto? Jak myślicie, czy obserwując otaczające nas budowle, możemy dowiedzieć się czegoś o przeszłości? Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Wybierzemy się na krótki spacer, by przyjrzeć się z zewnątrz budynkom znajdującym się na terenie muzeum – zabytkowemu dworkowi „Milusin”, Willi Bzów i nowoczesnemu gmachowi.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

Zastawiacie się co miłego możecie sprezentować Babci i Dziadkowi w ten wyjątkowy weekend? Może rozwiązaniem będzie wspólnie spędzony czas w Muzeum? Wspólne zwiedzanie, rozmowy, wspomnienia…

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

Zastawiacie się co miłego możecie sprezentować Babci i Dziadkowi w ten wyjątkowy weekend? Może rozwiązaniem będzie wspólnie spędzony czas w Muzeum? Wspólne zwiedzanie, rozmowy, wspomnienia…

Czytaj więcej

Noworoczny koncert harfowy

13 stycznia (piątek) o godzinie 17:30 zdobywcy ogólnopolskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień zaprezentują w muzealnym Saloniku nastrojowe utwory na solową harfę. W repertuarze uczniów Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. I.J. Paderewskiego w Sulejówku oraz zaproszonych gości znajdą się kolędy i utwory m.in. B. Andresa, M. Glinki, G. F. Haendla i M. Tourniera.

Czytaj więcej

Jędrzejki – 153. rocznica urodzin Jędrzeja Moraczewskiego

Zapraszamy do wspólnego świętowania jędrzejek – 153. rocznicy urodzin jednego z twórców niepodległości Polski, Jędrzeja Moraczewskiego! Zachęcamy do udziału w akcji mieszkanki i mieszkańców Sulejówku i okolic, ale także wszystkie osoby, które chcą złożyć hołd Jędrzejowi Moraczewskiemu.

Czytaj więcej

Orzeł czy reszka? Tworzymy drewniane skarbonki (warsztaty rodzinne)

Ruble, marki i korony – czy znacie te waluty? Wiecie, jak nazywa się miejsce, gdzie wybijane są monety? A może chcielibyście dowiedzieć się, jak powstawały dawniej, a jak produkowane są dziś? Jak myślicie, czy sto lat temu bochenek chleba kosztował tyle samo, co dzisiaj? Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty rodzinne z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”, podczas których wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej

Choinkowy blask, czyli o tym, jak dawniej świętowano Boże Narodzenie (warsztaty rodzinne)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Na ulicach po zmroku widać błyszczące lampki, a w niektórych domach już stanęły pachnące choinki. Lubicie przedświąteczną atmosferę i ten magiczny czas przygotowań? A może jesteście ciekawi, jak dawniej obchodzono Boże Narodzenie i jakie prezenty znajdowały kiedyś dzieci pod przystrojonym drzewkiem? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas ostatnich w tym roku warsztatów rodzinnych z cyklu „Muzealne przygody z Helą”.

Czytaj więcej